Status predmeta: obavezan
Broj ESPB: 7

Cilj predmeta:
Usvajanje fundamentalnih znanja o vitalnoj oblasti političke sfere društva – izborima, izbornim radnjama i postupcima. Spoznaja izbornih specifičnosti EU doprineće snaženju političke svesti studenata i jačaće korpus politikoloških naučnih informacija o značaju demokratije i procesima demokratizacije.

Ishod predmeta:
Razvijanje sposobnosti studenata da shvate značaj valjanog uređenja izbornog sistema i tehnika opremanja izbora kroz neposrednu političku akciju. Ova znanja treba da im pomognu u orijentaciji u političkom životu kao i da se inkorporiraju u eventualnom uspešnom obavljanju njihove profesionalne delatnosti.

Preuzmite: